Czy dobrze widzę, że na forum nie ma jeszcze wątku o kabaretach? Jeśli zdublowałam, to przepraszam i kajam się.
Lubicie? Oglądacie?
Jeśli o mnie chodzi - jestem wielką fanką kabaretu Hrabi, a zwłaszcza 'Asiora' (Joanny Kołaczkowskiej). Poniżej kilka jej popisów. Ok, ich, ale ona ich przyćmiewa!
metaalowymati, nie miałeś czegoś dłuższego na podorędziu? Godzina to nie przelewki, spróbuję prawdopodobnie w wakacje. ;p
Stand-up jak najbardziej podchodzi pod wątek.:3
https://www.youtube.com/watch?v=PWKhr9wGG3Q
Moim zdaniem mistrzowie - Kabaret Moralnego Niepokoju, konkretnie ich początki bo dzisiaj to tylko niektóre skecze mają fajne. Obecnie w kabaretach wszystko kręci się wokół seksu, co jest tendencyjne i nudne.
Coldman, nie mówię, że pierdoły, inny gust po prostu.
Widziałam Dawida już jakiś czas temu, moim zdaniem był świetny. Miła odmiana po festiwalu bufonady. Ale Giza też super, tylko, że on jest wyjadaczem, Dawid to jednak większe zaskoczenie.
Merigold pisze:
metaalowymati, nie miałeś czegoś dłuższego na podorędziu? Godzina to nie przelewki, spróbuję prawdopodobnie w wakacje. ;p
Stand-up jak najbardziej podchodzi pod wątek.:3
Miałem przygotowane gdzieś expose wszystkich polskich premierów po kolei ale to byłaby chyba lekka przesada... Może i godzina ale mnie wciągnęło bardzo szybko i bardzo skutecznie. W zasadzie jak pierwsze 10 minut ciebie nie przekona to reszty nie ma co oglądać.
Pamiętam dobrze Spadkobierców, przypomniałem sobie o nich jak zmarła Czubaszek. Koncept jak na nasze warunki bardzo dobrze skrojony - improwizacja według scenariusza. Szkoda że cykl już dobiegł końca.
A poziom dzisiejszych "kabaretów" przemilczę mimo paru dobrych wyjątków.
Akurat ten odcinek Spadkobierców z Czubaszek widziałam - całkiem dobry. Też żałuję, że już tego nie ma.
Kabarety niegdyś oglądałam namiętnie, ale albo ze starych dziejów albo zagraniczne. Współczesne polskie coraz mniej mnie bawią, widocznie nie ten humor.
Oooo Aśka Kołaczkowska jest mistrzynią, nie do przebicia Uwielbiam też stand up w wykonaniu Louisa CK zza wielkiej wody, a w Polsce miażdży Lotek https://www.youtube.com/watch?v=DUay0SJKx_E
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.